Alperen davası ertelendi, üvey baba ve anne tutuklu

Alperen davası ertelendi, üvey baba ve anne tutuklu

Pınarbaşı ilçesinde, üvey babası tarafından canice öldürülen 3 yaşındaki Alperen Ekinci’nin davası Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Üvey baba Harun Sezer ile Anne Emel Öner’in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Alperen’i öldüren üvey baba Harun Sezer ile Alperen’in cesedini Harun Sezer ile birlikte gömen anne Emel Öner SEGBİS aracılığıyla dinlendi. Harun Sezer, ilk duruşmada olduğu gibi Alperen’i nasıl öldürdüğünü ve anne Emel Öner ile birlikte gömdüklerini, ancak öldürme olayından önce dayak atmadığını ifade etti. Anne Emel Öner de, yine ilk duruşmada olduğu gibi Alperen’i, Harun Sezer ile birlikte gömdüklerini söyledi.

Mahkeme heyeti tanık olarak ise, Harun Sezer’in annesi Hanife Sezer ile daha önce tanıklıktan çekilen abisi Uğur Sezer dinlendi. Her iki tanık da, olaydan bir gün sonra Emel Öner’in, Harun Sezer ile birlikte kendi evlerine geldiğini ve çok soğuk kanlı durduğunu ifade etti.

Mahkeme heyeti tarafından, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve duruşmanın, yeni tanıkların ifadelerinin dinlenmesi gerekçesiyle 21 Nisan’a ertelenmesine karar verildi.

UCİM DAVAYA MÜDAHİL OLDU

Davaya müdahillik talepleri kabul edilen Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) avukatları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ve taraf avukatları duruşma salonunda bulundu.
UCİM Genel Başkanı Yardımcısı Yücel Ceylan, duruşmanın ardından gazetecilere basın açıklaması yaptı. Sanık Harun Sezer’in kısa süre önce de 10 yaşındaki kız çocuğuna istismardan dolayı 15 yıl ceza aldığını belirtten Ceylan, kadınlara seslenerek, “Birliktelik yaşadığınız, evleneceğiniz insanları çok iyi düşünerek tercih edin.” dedi.

TARIK SENA KÖSEDAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!