“Asılsız iddiaları reddediyoruz”

“Asılsız iddiaları reddediyoruz”

Türkiye Kamu-Sen Kayseri İl Temsilcisi Kamil ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına yönelik sözlerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında, “Osmanlı Devleti’nin 1915 yılında Ermenilere soykırım yaptığı yolundaki asılsız iddiaları reddediyor, bu doğrultuda açıklama yapan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ı şiddetle kınıyoruz.” dedi.


Kamil Ünal açıklamasında, “’Suçlamak için değil, tekrarlanmasın diye bu ifadeyi kullanıyoruz’ diyen ABD başkanı Biden’in bu açıklaması tarihi gerçeklerle asla bağdaşmamaktadır. Soykırım gibi insanlık suçu içeren ağır bir itham; hiçbir geçerli delil, bilgi ve belgeye dayanmayan siyasi bir karar değil arşiv kayıtlarıyla, somut bilgi ve belgelere dayalı tarihi ve bilimsel bir karar olmak zorundadır. Dolayısıyla bütün ülkelerin arşivleri açıkken ve bu yönde herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanmamışken I. Dünya Savaşı esnasında Türklerle Ermeniler arasında yaşanan olayları soykırım olarak nitelemek tamamen taraflı ve art niyetli bir yaklaşımdır.” ifadelerini kullandı.


Ünal, Türk milletinin tarih boyunca hiçbir topluma soykırım uygulamadığı vurguladığı açıklamasında, ABD Başkanı’nın açıklamasının Türk tarihini lekeleyemeyeceğini belirtti. Kamil Ünal, söz konusu açıklamanın kendileri için yük hükmünde olduğunu söyleyerek, “Bilinmelidir ki Türk milleti, insanlık ailesine asırlardır medeniyet, adalet, barış ve dostluk yolunda ilham kaynağı olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!