Hukuk Fakültesi’ni Büyükşehir yapacak

Hukuk Fakültesi’ni Büyükşehir yapacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ni kurarak bugünlere taşıyan Kayseri Yüksek Öğrenim ve Yardım Vakfı’nın Genel Kurulu’nda, üniversite bünyesinde kurulacak Hukuk Fakültesi’nin temel çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ni kuran Kayseri Yüksek Öğrenim ve Yardım Vakfı’nın Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Genel Kurula Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Yüksek Öğrenim ve Yardım Vakfı Başkanı ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve vakıf üyeleri katıldı.

“KAYSERİ’MİZİN GÜZEL İNSANLARININ BİR OLUŞUMU…”

Başkan Büyükkılıç, üyesi bulunduğu vakfın genel kurulunda yaptığı konuşmada, “Kurum ve kuruluşlarımıza sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır. Kurum ve kuruluşlarımızın da aidiyet duygusu oluşturacak nitelikte olması gerekir. İşte o aidiyet duygusuna layık olacak bir kuruluştayız. İsmine ayrıca hayranım, değerli büyüğümüz Nuh Naci Yazgan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Üyelerimizin yapısına, hayırseverlerimizin isimlerine bakıyorum, her biri ayrı bir değer olan Kayseri’mizin güzel insanlarının bir oluşumu olarak şehrimizin tanınmasına en güzel katkıda bulunuyor. Kayseri makarr-ı evliya, makarr-ı ulema diye bilinir, gerçekten alimler şehri, veliler diyarıdır.” dedi.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne açılacak olan yeni hukuk fakültesinin temel çalışmalarının Büyükşehir tarafından yapılacağını söyleyen Başkan Büyükkılıç, , “Siz değerli hayırseverlerimiz Kayseri’mize yakışacak hukuk fakültemizi kazandırmışsınız biz daha ne isteriz, temel atılacakmış, o bizim boynumuzun borcudur. Hayırseverlerimize Allah hayırlı, uzun ömür versin. Tıp Fakültesi için de inşallah en kısa zamanda yerimizi buluruz, onları da değerlendirir, istişare ederiz. Bu şehre ne yapılması gerekiyorsa biz varız.” ifadelerini kullandı.

Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!