AK Partili belediyeler vatandaşın veresiye borçlarını ödeyecek

AK Partili belediyeler vatandaşın veresiye borçlarını ödeyecek

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki imzasıyla798 AK Partili Belediyelere Ramazan Ayı Genelgesi gönderildi. Genelgeyle Osmanlı geleneği olan ‘zimem defteri’ uygulaması hayata geçirilecek.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki imzasıyla798 AK Partili belediyeye gönderilen genelgede, mahalle ziyaretlerinin artırılması, ihtiyaç sahibi aileler için seferber olunması, ihtiyaç sahiplerinin alışveriş yaptığı mekanlara gidilerek; Osmanlı’da bir gelenek olan ve veresiye defterlerinin silinmesi anlamına gelen ‘zimem defteri’ uygulamasının hayata geçirilmesi, vatandaşların telefonla aranması önerilerinde bulunuldu. Ayrıca, yapılan yardımların medya ve şovdan uzak durularak yapılması istendi.

MAHALLE ZİYARETLERİ ARTIRILACAK

İki yıldır pandeminin gölgesi altında Ramazan ayını idrak edildiğine vurgu yapan Özhaseki, “Pandeminin bütün olumsuzluklarını yaşadığımız bu dönemde, belediye hizmetleri de adeta yeni bir boyut kazanıyor. Gönül Belediyeciliği diye çıktığımız bu yolda, ortaya koyduğumuz yeni hedeflerimiz şimdi daha da bir önem kazandı. Vakit daha çok dua alma, daha çok gönül alma ve daha çok gönülle buluşmak vaktidir. Pandemi kurallarına riayet ederek özellikle kenar mahallelerimize ziyaretlerimizi yapmalıyız. Yardım faaliyetlerimizi gösterişten uzak ve bir medya-şova dönüştürmeden artırmalıyız. Bazı siyasi çevrelerin hiçbir hizmet yapmadan algı operasyonları yapması nasıl bir anlam taşımıyor ise sadece algıdan ibaret hiçbir işleme asla pirim vermemeliyiz” diye konuştu.

BORÇLARINI YATIRAMAYAN AİLELERİN BORÇLARI YATIRILACAK

“Biz bugüne kadar işin algı tarafında değil, hizmetin esasında ve ifasında yer alan bir anlayışa sahip olduk” diyen Özhaseki, “İhtiyaçlı olan her sofrada bir tas çorbamız bulunacak, kuruyan her dudağa bir bardak su olacak şekilde hizmetlerimizi genişletmeliyiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alış-veriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır. Hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlara da öncülük yapılmalı ve yol gösterilmelidir” ifadelerini kullandı.

İMKANLAR İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER İÇİN SEFERBER EDİLECEK

Toplu organizasyonlara gelen kısıtlamaları da hatırlatan Özhaseki, “Pandemi kuralları çerçevesinde toplu organizasyonlar yapmayacağız. Ama telefonla arayarak mahzun gönüllere misafir olabiliriz. İmkânlarımızı ihtiyaç sahibi, aileler için seferber etmeliyiz.Aziz Milletimizin bağrından doğan bir siyasi hareket olarak her zaman güzel hizmetlere öncülük ettiğimiz gibi bu pandemi ortamında da üzerimize düşeni en iyi şekilde hayata geçireceğimize inanıyoruz. Bu çerçevede Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ediyorum. Şehrimize, ülkemize ve İslam âlemine bereket ve esenlikler getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

>>>Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!