“Azmimiz de, şevkimiz de kırıldı”

“Azmimiz de, şevkimiz de kırıldı”

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan 8 bin 489 personele ödül veren MEB’in iki yıldan bu yana Kayseri’de hiçbir eğitim çalışanını ödüllendirmemesini eleştirerek, “Eğitim çalışanlarının azmi ve şevki kırılmaktadır.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 8439 personele ödül verdi. İki yıldır Kayseri’den hiçbir eğitim çalışanı ödül listesinde kendisine yer bulamadı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, söz konusu durumu eleştirdi. Kalkan, “Süreç şu şekilde işliyor; MEB personeli amirlerinin takdiri ve teklifi ile başarı belgesine layık görülüyor. Üç adet başarı belgesi alan MEB personeline doğrudan üstün başarı belgesi veriliyor. Tam da bu süreçten sonra problemler yaşanmaya başlıyor. Üstün Başarı Belgesi alan personelden her şehirde belli oran dahilinde valilik onayı ile bakanlığa ödül teklifinde bulunuluyor. Yani Üstün Başarı Belgesi alan personelin kontenjan dahilinde ödül alması sağlanmış oluyor. Milli Eğitim Baklanlığı idarecilerin yer değiştirmelerinde ödül ve benzeri belgelere önemli puanlar vermektedir. Her ilde yüzlerce kişi ödül alırken Kayseri eğitim çalışanlarının ödül alamaması adalet duygusunu zedelemekte, eğitim çalışanlarının azmini ve şevkini kırmaktadır.” diye konuştu.

“TÜRKİYE DERECELERİMİZ DE VAR”

Kayseri’de okulların Türkiye dereceleri çıkardığını hatırlatan Kalkan, bu fedakarlığın ödüllendirilmemesine sitemde bulunarak, “Kayseri 2020 yılında LGS’ de 6 Türkiye birincisi çıkardı. Kayseri Osman Ulubaş Fen Lisesi Milli Savunma Üniversitesi Sınavında geçen yıl Türkiye birincisi bu yıl Türkiye dördüncüsü çıkardı. Yine okullarımız TÜBİTAK bilim olimpiyatlarına çok yüksek katılımda bulunuyorlar, taşımalı eğitim yapan fedakar kurumlarımız var. Yetkililere seslenmek istiyorum. Kayseri eğitim camiası artık farklı uygulamalar istemiyor. Türkiye genelinde ne uygulanıyorsa biz de aynı uygulamaları istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!