Başkan İlmek greyder tartışmasına yanıt verdi

Başkan İlmek greyder tartışmasına yanıt verdi

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, CHP İl Başkanı Ümit Özer’in, İncesu Ziraat Odası’na İncesu Tarım Daire Başkanlığı tarafından verilen greyderlerin geri alındığına dair iddiasına yanıt verdi. İlmek, Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan greyderlerle ilgili alınıp verilme gibi bir durumun olmadığını söyledi.

CHP İl Başkanı Ümit Özer, İncesu Tarım Daire Başkanlığı tarafından İncesu Ziraat Odası’na verilen greyderin, İncesu Belediyesi’nce geri alındığını öne sürdü. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, konuyla ilgili yazılı açıklama yaparak, bahsi edilen greyderlerin Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu, çalışmaya devam ettiklerini ve alınıp verilme gibi herhangi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

“GREYDERLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT”

Başkan İlmek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu hanımefendinin her şeyden önce neden bahsettiğini anlamak mümkün değildir. Kendi meramını anlatmaktan aciz birinin toplumun ortak sorunlarını çözmesini beklemek beyhude bir bekleyiştir. Anlatmaya çalıştığı olay Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığına ait 3 adet greyder ile alakalıdır. Bu greyderler İncesu sınırları içerisinde bulunan kırsal alanlarımızın yollarının düzenlenmesi ve reglajı ile alakalı çalışmaları yapmaktır. Hali hazırda bu greyderler İncesu’nun muhtelif mahallelerinde çalışmaya devam etmektedir. Araçlar Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait olup sadece sınırlarımız içerisinde çalışma yapılmasından sebep çalışma koordinasyonu belediyemize aittir. Bunun dışında ne alınmış greyder ne de verilmemiş bir greyder mevzusu yoktur.”

“HANIMEFENDİ KILAVUZUNU DEĞİŞTİRSİN”

Açıklamasında Özer’in, bilgi sahibi olmadan söz konusu iddialarda bulunduğunu dile getiren İlmek, “Hanımefendiye tavsiyem kılavuzunu değiştirmesidir. Anlamadan dinlemeden birilerinin siyasi gaye güden muhterislerinin tetikçiliğini yapmaktan vazgeçmelidir. Bunu yapmak yerine kendi ilçe teşkilatına sorarak hakikati öğrenebilirdi. Ancak kendi teşkilatından bi haber birine söylenecek söz de yoktur. Biz millî ve maneviyatçı bir gelenekten geliyoruz. Türk milletinin menfaatini hesaplayan AK Parti kadroları ve Cumhur ittifakı içinde olmaktan onur duyuyorum. Olmamız gereken yerde olduğumuzu kendisine hatırlatmak isterim. PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP ile kol kola yürüyenlerin bizlere verebileceği bir ders, söyleyebileceği bir kelam yoktur. Bu vesile ile siyasi çürümüşlüğü zihinlerinde taşıyanlar ile aynı çuvala girmeyeceğiz. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde toplumun gerilmemesi adına çalıyı dolaşmaktan da imtina etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!