Çalıksoy’dan İsrail’e tepki

Çalıksoy’dan İsrail’e tepki

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, Meclisin Mayıs ayı toplantısında İsrail’in, Filistin’e yönelik saldırılarını kınadı.

Talas Belediye Meclisi, gündemindeki konuları görüşüp, karara bağlamak için toplandı. Toplantıda İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, İsrail’e tepki gösterdi. Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılara tepki gösteren Çalıksoy, saldırıların vahim bir boyuta ulaştığını dile getirdi. 

İSRAİL EN YAŞAM HAKKINA DA SALDIRIYOR

İsrail’in saldırılarına karşı herkesi sorumlu davranmaya da davet eden İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, artık İsrail’e yönelik net ve kararlı bir tavır sergilenmesi gerektiğine de vurgu yaptı. Çalıksoy, “Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve çevresinde İsrail’in başlattığı çocuklar ve kadınlar dahil çok sayıda masum Filistinli’nin  yaralanmasına ve hayatlarını kaybetmesine sebep olan menfur saldırıları kınıyoruz. Bayram günlerinde de sürdürülen Gazze’ye yönelik saldırılar çok vahim bir boyuta ulaşmıştır.  Olaylar sonucu yaralanan ve yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. İsrail’in bu saldırıları en kutsal hak olan yaşam hakkının ihlaldir. Filistinlilerin nesiller boyu yaşadıkları topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar, orantısız güç kullanılarak hukuk dışı bir oldu bitti yaratmaya yöneliktir. İsrail’in bu saldırılarını şiddetle kınıyor, Birleşmiş Milletler’in (BM)  saldırıları durdurması için uluslararası hukuk ve temel insan hakları hukuku çerçevesinde yaptığı çağrıyı da destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

>>>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!