CHP Valiliğe dilekçe verdi:

CHP Valiliğe dilekçe verdi:

“Kongreye gidenlere de ceza kesilsin”
CHP Kayseri il örgütü, Kayseri Valiliğine dilekçe verdi. Dilekçede, AK Parti 7’nci Olacağan Kongresi’ne gidenlere, maske ve sosyal mesafe kuralına uymadıkları için ceza kesilmesi talebinde bulunuldu.


Konuyla ilgili olarak CHP il örgütünden yapılan yazılı açıklamada, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymayan vatandaşlara idari yaptırım cezası uygulanırken, 24 Mart tarihinde düzenlenen AK Parti 7’nci Olağan Kongresi’ne katılım sağlayanlara da aynı yaptırımların uygulanması gerektiği belirtildi.
Konuyla ilgili olarak, Kayseri Valiliğine dilekçe verildiği dile getirilen açıklamada, “Maske takmadığı veya sosyal mesafe kuralına uymadığı için vatandaşlarımıza ceza kesilebiliyorsa 24.03.2021 tarihinde Ankara’da yapılan AKP kongresine katılan AKP’li yöneticilere ve Kayseri Belediye Başkanlarına sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı için, kongreye katılıp maske takmayanlara da maske takılması gerektiği için ceza uygulanması gerekmektedir. Eğer gerçekten insan sağlığı ve tedbirler önemseniyorsa yetkililer kendilerine iğne batırıp milletimize çuvaldız batırmamalıdır. Ya bu zamana kadar vatandaşlarımıza kesilen cezalar affedilmeli yâda lebaleb kongreye gidip salgını illere yayan AKP’lilere de yaptırım uygulanmalıdır. Konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna ve vatandaşlarımıza belirtir milletimizin 7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nü kutlar tüm insanlığın bir an önce Covid 19 salgınından kurtulmasını temenni ederim.” ifadelerine yer verildi.


>>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!