Develi’de gençler yürüdü

Develi’de gençler yürüdü

Develi’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yılı kutlamaları kapsamında çelenk sunma programının ardından kutlamaların ikinci kısmı olan gençlik yürüyüşü yapıldı.

İlçe stadından başlayan yürüyüş Elbiz Caddesi boyunca devam ederek Cumhuriyet Meydanı’nda sonlandı. Öğrencilerin, her branştan sporcuların katıldığı yürüyüşe Develi protokolü de katıldı. “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sloganlarıyla devam eden gençlik yürüyüşüne esnaflar ve Develililer de Türk bayrağı sallayıp alkış tutarak 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu.

102 yıl önce bugün Türk milli mücadelesinin ateşinin yakıldığı bu heyecana gençlerle birlikte yürüyüş yaparak ortak olduklarını belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “19 Mayıs, Türk milletinin kendisini yok etmek isteyen düşmanlarına karşı bir yumruk gibi birleşerek kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı gündür. Millî mücadelemizin başkahramanı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve şükranla anarken, gençlerimizin de Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

>>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!