En hayırlı hizmet

En hayırlı hizmet

Kocasinan Belediyesinin Kocasinan Gönüllü Projesi kapsamında oluşturulan Sosyal Market’te yaklaşık 2 bin 500 çocuğun yüzü gülecek.

VEREN EL İLE ALAN ELİ BULUŞTURUYOR

Kocasinan Belediyesinin Kocasinan Gönüllü Projesi kapsamında oluşturulan Sosyal Market’te hayırsever vatandaşlardan gelen giysi, ev eşyası gibi bağışlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Zümrüt Mahallesi’ndeki Sosyal Market ile Yeşil Mahalle’deki İkinci El Eşya Toplama ve Dağıtım Merkezi’ne uğrayan ihtiyaç sahipleri, mağazadan alışveriş konforunda, bedenlere göre ayrılan kıyafetleri reyonlardan seçerek, ücretsiz alışveriş keyfi yaşıyor.

HER AY 4 BİN 500 AİLEYE YARDIM

Kocasinan Belediyesinin Kocasinan Gönüllü Projesi, ihtiyacı olan ailelerin sosyal durumları ve hane içi kişi sayısını inceleyerek, her aileye, Sosyal Market’ten alışveriş yapabilmesi için için ‘Dost Eli’ kartı veriyor. Vatandaşlar bu kartla, içerisindeki yüklü olan ve her ay yenilenen miktar kadar Zümrüt Mahallesi’ndeki Sosyal Market ile Yeşil Mahalle’deki İkinci El Eşya Toplama ve Dağıtım Merkezi’nden alışveriş yapabiliyor. Ayrıca aynı ailelere, belirlenen bir marketten gıda alışverişi yapabilecekleri, gıda kartları da veriliyor. Bu kapsamda her ay ortalama 4 bin 500 aileye, ‘Dost Eli’ kartıyla yardım ulaştırılıyor.

2 BİN 500 ÇOCUĞUN YÜZÜ GÜLECEK

4 yılda 156 bin 150 ihtiyaç sahibine ulaşan Sosyal Market’te, şimdi de Ramazan Bayramı hazırlıkları başladı. Bayram hazırlıkları kapsamında ise yaklaşık 2 bin 500 çocuk, bayramlık giysi giyebilecek.

“ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞUNA ORTAK OLUYORUZ”

Projeyle ilgili açıklamada bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hz. Muhammed’in “Bir kimse sadece Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu saç teline karşılık ona sevap vardır.” sözünü hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bizler de bu bilinçle her zaman çocuklarımızın mutluluklarına ortak oluyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu her şeye değer. Özellikle ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve giyim başta olmak üzere, pek çok konuda yardımda bulunuyoruz. Sosyal belediyecilik adına gencinden yaşlısına her yaş gruptan herkese ulaşabilme, onların dertleriyle dertlenebilme ve eksiklerini giderebilmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. Özellikle pandemi sürecinde en üst seviyeye getirmiş olduğumuz bu çalışmalarla gönüllerde yer alabilme gayreti içerindeyiz. Bütün ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek ve onların yanında olmak için gayretlerimizi artırarak devam ettiriyoruz.”

Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak ilçede yaşayan herkese el uzatmak için çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!