“Esnafı öldürdünüz, üstüne tuz basıyorsunuz”

“Esnafı öldürdünüz, üstüne tuz basıyorsunuz”

Hükûmetin pandemi sürecini iyi yönetmediğini savunan İYİ Partili Kazım Yücel, “Pandemi sürecinde birbiri ile çelişen kararlar alınarak esnafı öldürdünüz. Bu da yetmedi şimdi de 17 günlük tam kapanma ile ölen esnafın üzerine tuz basıyorsunuz.” dedi.


ESNAF ÖLÜME YAKIN


Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kazım Yücel, tam kapanma öncesinde esnafı ziyaret etti. Pandemi sürecinde esnafın unutulduğunu söyleyen esnaf, “Artık ölüme yakınız.” dedi.


“HERKESİ KENDİLERİ GİBİ LÜKS İÇİNDE SANIYORLAR”

Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Yücel, “Herkes Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve paralarını tıkır tıkır alan kamu çalışanları ile bilim kurulu üyeleri gibi şartlarda hayat sürmüyor. Bilim Kurulu üyeleri ve iktidar partisinin yöneticileri herkesi ve başta Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlamalarda kapanan dükkanların iş yaptığını zannediyor sanırım. Kapanma kararı alınınca kendilerinin maaşı yattığı için herkesin maaşlarının da yattığını zannediyorlar. Çünkü ne vatandaşın derdi ile dertleniyorlar ne de esnafımızı düşünüyorlar.” diye konuştu.


“MEKANI KAPATAN HESABI ÖDER”

Esnafın yeni alınan tam kapanma kararından da memnun olmadığını belirten İYİ Partili Kazım Yücel, “Bakın, esnaf sanki müthiş bir sezon geçirmiş ve gelirine gelir eklemiş gibi çıktılar bir de tam kapanma kararı aldılar. Toplum sağlığı açısından kararı eleştiren yok ama ortada bir adaletsizlik var. Herkes maddi imkanı ölçüsünde üretici. Organize Sanayi Bölgelerinde yatırım yapan esnaf oluyor da kapalı çarşıda rızkını kazanmaya çalışan neden esnaf sınıfına konulmuyor. Koca koca fabrikalarda işler durdurulmazken; küçücük dükkanında çay satan Mehmet abinin dükkanı neden kapatılıyor. Ayşe ablanın dükkanı neden yasaklar listesine alınıyor. Elbette ekonomik hareketlilik devam etsin, üretim durmasın, insanlar işsiz kalmasın ve evlerine ekmek götürebilsinler. Ama adil olalım, eşit davranalım ve hakkaniyet ölçüsünde hareket edelim. Burada büyük bir adaletsizlik var. Tam kapanma elbette olmalı ve ama mekanı kapatıyorsanız da hesabı ödemek zorundasınız. Bizim kültürümüz bunu gerektirir. Mekanı kapatan, hesabı öder. Öyle ‘Kalın sağlıcakla’ diyerek bitirdiğiniz konuşma ile vatandaş ‘sağlıcakla’ kalmıyor. Madem kapattınız her yeri, herkesin zararını karşılamak zorundasınız.” ifadelerini kullandı.


>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!