“Geçinemiyoruz”

“Geçinemiyoruz”

Tüm Emekli Sen Kayseri Temsilciliği üyeleri basın açıklamasında bir araya gelerek, emeklilerin ekonomik sıkıntıları ve emekli maaşlarındaki soruna dikkat çekti.

Türkiye’de eş zamanlı yapılan basın açıklamasının Kayseri ayağı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Basın açıklamasının sözcülüğünü yapan Sendika Kayseri Temsilcisi Recep Akın, uzun yıllardan beri emekli aylıklarının yoksulluk sırının altında olduğunu ifade etti. Emeklilerin açlığa mahkum edildiğini söyleyen Akın, “Temel ihtiyaç maddelerine yılbaşından bu yana yapılan zam oranları nerdeyse yüzde 50 civarındadır. Asgari ücretin 2 bin 825 TL olduğu ülkemizde emekli aylığı alan 8 milyon hak sahibinin aylığının 2 bin TL’nin altındadır. Bu da göstermektedir ki, emeklileri yoksulluk sınırının altında bırakmak yetmemiş, açlığa mahkum etmek istemektedirler.” dedi.

“İKRAMİYELER BAYRAM HARÇLIĞINA DÖNÜŞTÜ”

İkramiyeleri de eleştiren Akın, “İkramiye adı altında iki dini bayram öncesi verilenler ise bayram harçlığına dönüşmüş, emekliler için bir aşağılama aracı haline gelmiştir.Sözün kısası geçinemiyoruz… Emeklilere insanca yaşam sağlayacak bir aylık verilmesi zor değil, siyasi bir tercihtir. Siyasi iktidar tercihini emekçilerden, emeklilerden, yoksullardan yana değil sermayeden yana kullanmaktadır.” diye konuştu.

Akın, sendika üyeleri olarak mücadelelerini kararlılıkla sürdüreceklerini ifade etti.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!