Hacılar’da 400 bin maske üretildi

Hacılar’da 400 bin maske üretildi

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, pandemi sürecinde, Belediye tesislerinde 400 bin adet maske üretip ücretsiz dağıttıklarını söyledi.

Pandemi sürecinde Belediye olarak yaptıkları faaliyetlerle ilgili bilgi veren Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, 2020 yılında yaşanan ve halen devam eden pandeminin her ne kadar işleri etkilese de belediye olarak bu süreci en iyi şekilde değerlendirdiklerini söyledi.

Hacılar Belediyesi olarak pandemi sürecinde 400 bin adet maske ürettiklerini hatırlatan Özdoğan, ‘’Elimizdeki maskeleri kamu kurum ve kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza ücretsiz veriyoruz. Bunun yanı sıra çocuk maskesi de üreterek küçük yavrularımızın sağlığını koruma adına çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

Başkan Özdoğan ilçede pandemiyle mücadeleyle ilgili yapılan faaliyetleri şöyle sıraladı:

“Özellikle yaşlı, hasta ve bağışıklığı düşük olan kişilerin sıklıkla kullanmış olduğu banka, sağlık ocağı, postane, eczaneler günlük olarak insan sağlığına zarar vermeyen özel dezenfektanlarla düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Kaymakamlık, Belediye, Emniyet, Jandarma, İlçe Sağlık müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü binaları gibi halkın yoğun kullandığı alanlar gün aşırı olmak üzere dezenfekte edilmektedir. Ayrıca ilçemizde kurulan VEFA Sosyal Destek Grubumuz vasıtasıyla vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacına cevap vererek onların bu süreçte mağdur olmamaları için gayret gösteriyoruz. Unutmayalım Maske-Mesafe-Temizlik kurallarına riayet ederek Covid-19’u birlikte yenebilir, şehrimizin rengini maviye çevirebiliriz.”

Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!