Helal size! Kapanmada esnafı böyle gözettiler

Helal size! Kapanmada esnafı böyle gözettiler

MHP Bünyan İlçe Teşkilatı, aldığı kararla, tam kapanma sürecinde iş yerleri tamamen kapanan çay ocakları ve berberleri rahatlatacak bir uygulamaya imza atacak.

MHP Bünyan İlçe Teşkilatı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, teşkilat yönetim kurulu, tam kapanmadan dolayı iş yerleri kapanan çay ocakları ve berberlerin 17 günlük kira bedellerini ödeyecek.

BAŞKA GELİRİ OLMAYAN ESNAFA YARDIM EDİLECEK


MHP Bünyan İlçe Başkanı Tevfik Düzen, konuyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

17 günlük tam kapanma sürecinde, yaptığı işten başka geliri olmayan ilçemizdeki çay ocağı ve berberlerimizin, kapanma süresi boyunca dükkân kira bedellerini Bünyan İlçe Teşkilatı olarak karşılamaya hazır olduğumuzu saygılarımla arz ederim. Alınan karar kapsamında ortak bir bedel belirlenmemiş olup tüm berber ve çay ocaklarının aylık kirası ne ise 17 günlük kapanma kısmını karşılıyoruz. Tek şartımız işletme sahiplerinin başka gelirlerinin olmaması.”

ÖDEMELER PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK


Pandeminin başladığı süreçte de, MHP İlçe binasını maske dikim atölyesine çevirip, ücretsiz maske dağıttıklarını hatırlatan Düzen, yönetim tarafından görevlendirilen teşkilat mensuplarının, Pazartesi (2 Mayıs)’den itibaren, esnafa söz konusu kira bedellerini takdim edeceklerini sözlerine ekledi.

>>Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!