“Hiçbir zaman unutmayacağız”

“Hiçbir zaman unutmayacağız”

AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Kadir Saçcıoğlu 27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü dolayısıyla parti il binasında yaptığı açıklamasında, “Demokrasimize ve irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız.” dedi.


AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasına AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Kadir Saçcıoğlu ile İl Gençlik ve İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

”VESAYET REJİMİ ÜLKEYİ GERİ GÖTÜRÜR”

Ülkede siyasa düzene ilk darbenin 1960 darbesiyle vurulduğunu söyleyen Başkan Saçcıoğlu açıklamasında, vesayet düzeninin Türkiye’yi geri götürdüğünü ifade etti. Saçcıoğlu, “1950 yılında milli iradenin yüksek teveccühü ile dönemin tek parti zihniyetini geride bırakarak iktidara gelen Adnan Menderes ve yol arkadaşları, kısa zamanda ortaya koydukları projeler ile Türkiye’ye çağ atlattılar. Milletimizin milli ve manevi değerlerini Anadolu coğrafyasından silmeye çalışan CHP iktidarının antidemokratik uygulamalarını rafa kaldıran merhum Menderes, bilhassa din ve vicdan özgürlüğü konusunda attığı adımlarla milletimizin gönlünde yer edinmiştir. Tek parti rejiminin en büyük ayıplarından olan Türkçe Ezanı özüne döndürerek, Anadolu’nun Ezan-ı Muhammedi’ye olan özlemini gidermiştir. Ancak vatanın yararına olan bu gidişatın önünü tıkamak isteyenler türlü yalan ve iftiralarla algı oluşturarak 1960 yılında, askerin namlusunu Çankaya Köşkü’ne çevirmişlerdir.” dedi.

“MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ”


Aynı darbeci zihniyetin, 15 Temmuz’da da geçmiştekilerine benzer senaryoları ortaua koyduğunu belirten Saçcıoğlu, darbeci zihniyetle mücadele etmeyi kararlılıkla sürdüreceklerini dile getirdi. Saçcıoğlu, “Millete ve hizmete sevdalı kadrolar ile Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, demokrasi düşmanlarına en büyük dersi vermiştir. Milletimizin feraseti ile ülkemize en kara günleri yaşatanlar tarihin tozlu raflarına, en karanlık günlere tanık olan Yassıada ise tarihe gömülerek bugün ‘Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ olarak mührünü tarihe dercetmiştir. Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının aziz hatıraları burada yaşatılmaya devam edecektir. Bu vesile ile 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların, 15 Temmuzların tekrar etmeyeceğini, her türlü vesayete karşı var olan mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi belirtiyor; demokratik ve özgür bir ülkede yaşayabilmemiz için canlarını feda eden Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Demokrasimize ve irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız.” ifadelerini kullandı.


>>>>Ekrem Nazlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!