Kayseri ‘yayalar kırmızı çizgimizdir’ dedi

Kayseri ‘yayalar kırmızı çizgimizdir’ dedi

İçişleri Bakanlığı’nın yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ etkinliği Kayseri’de de gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı Medrese önünde gerçekleştirilen etkinliğe Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra çok sayıda kamu görevlisi ve polis katıldı.

ÖNCELİK YAYALARIN

Etkinlik öncesi açıklamalar yapan Vali Şehmus Günaydın, “Trafik kazaları meydana geliyorsa bunun sebebinin araç kullanıcıları olduğunu ifade etmek istiyorum. Çünkü yaya geçitleri yayaların geçmesi içindir. Özellikle sürücüler yaya geçitlerine yaklaştıkları zaman çok daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Bunun dışında şehir içinde ve şehirler arasında hız limitlerimiz belli. Bizler şehir içindeki hızımızı belirlenen limitler dahilinde yaparsak bu konuda hız limitini aşmazsak bu kazaların meydana gelme oranı da azalır. Burada her şey bizlerin, sürücülerin elinde. Ayağımızı yaya geçidindeki çizgiye attığımız andan itibaren geçiş önceliği yayalarımızındır. Bugün de bu konudaki farkındalığı artırmak için çocuklarımızla beraber sahaya çıktık.” diye konuştu.

“HEPİMİZ KURALLARA UYALIM”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, “Öncelik her zaman için yayalarındır. Yayaların yaya geçidine ayağını attığı an bütün araçların durması gerekir. Kurallara uyduğumuz zaman kazaların olmayacağını hepimiz biliyoruz. Hatalar silsilesine sebep olmayalım, hepimiz kurallara uyalım.” dedi.

Açıklamaların ardından çocuklar, ‘yayalar kırmızı çizgimizdir’ sloganları attı. Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç, Medrese önündeki bulunan yaya geçidinin bir şeridini kırmızıya boyadı.

Şehrin merkezinde gerçekleştirilen farkındalık etkinliğinin, trafik akışını aksattığı da görüldü.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!