Kayseri’ye ‘aşı üretim merkezi’ mi geliyor?

Kayseri’ye ‘aşı üretim merkezi’ mi geliyor?

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Faz-2 çalışmalarında yüzde 100 antikor görülen Erciyes Üniversitesi aşısı için, üretim tesisinin Kayseri’de kurulması yönünde talepleri olduğunu söyledi.


Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Metin Kösedağ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan KTO Başkanı Gülsoy, koronavirüsten dolayı yaşamını yitiren Veli Altınkaya için de başsağlığı dileklerinde bulundu. Yeni yönetime görevlerinde başarılar dileyen Gülsoy, basın mensuplarının sorularına da yanıt verdi.


“KAYSERİ BUNU HAK EDİYOR”


Yerli aşının üretimi için Kayseri’de bir tesis yapılmasını talep ettiklerini ifade eden Gülsoy, “Erciyes Üniversitemizde yürütülen yerli aşı çalışmalarında Faz-2’deki sonuçların mükemmel olduğunu görüyoruz. 250 gönüllüde yüzde 100 antikor oluşması bizim aşımızın ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor. Erciyes Üniversitesi bizim gururumuz. Üniversitemizde sadece Kovid-19 aşısı değil, başka bazı aşı çalışmaları da devam ediyor. Biz de diyoruz ki; Kayseri, alt yapısı olan bir şehir olarak aşı sektöründe bir üretim tesisinin kurulması yönünde talebimiz var. Alt yapısı olan, nitelikli girişimcisi bol olan, Türkiye’nin omurgası olan İç Anadolu’nun tam ortasında olan Kayseri’ye böyle bir tesis yakışır diye düşünüyorum.” diye konuştu.

“1 HAZİRAN’DA TAM AÇILMA BEKLİYORUZ”


Sektör temsilcileri 1 Haziran’dan itibaren tam açılma beklediklerini de söyleyen Gülsoy, gurbetçi sezonuyla birlikte piyasaların canlanacağına inandıklarını dile getirdi. Öte yandan, TOBB ile birlikte çalışmalarını yürüttükleri nefes kredisinde de olumlu sonuç aldıklarını kaydeden Gülsoy, İSO 500 listesine giren 15 Kayserili firmayı da tebrik etti.
KGC Başkanı Metin Kösedağ da, KTO Başkanı Gülsoy ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Zİyarette KGC Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

>>>>Selma Kara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!