Kentsel dönüşümle yeşil alan artacak

Kentsel dönüşümle yeşil alan artacak

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm kanunun bir fırsat olduğunu vurgulayarak, dönüşümle beraber ilçe genelinde yeşil alanların artacağını söyledi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

Dönüşümle birlikte ilçe genelinde yeşil alanların arttıracağını ve vatandaşların daha fazla sosyal alana kavuşacağına dikkat çeken Başkan Çolakbayraktar, Bu çerçevede hemşehrilerimin rızasını alarak, dönüşümü gerçekleştiriyoruz.  Kocasinan Belediyesi olarak ilçenin birçok noktasında kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. İlçenin çehresini değiştirerek, sosyal mekanlar oluşturuyoruz. Okul, Kur’an Kursu, cami, pazar yeri, park, oyun ve spor alanları, sosyal merkezler gibi bölgede nelere ihtiyaç duyuluyorsa kentsel dönüşümle birlikte adım adım tamamlanmasını sağlıyoruz. Bu bizim esas amaçlarımızın başında geliyor.

Kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında Kocasinan, yeşil alanları, oyun parkları ve sosyal çevresi ile Kayseri’nin yeni yüzü olacak ve konutlarıyla, sosyal donatı, yeşil alanlarıyla Türkiye’ye örnek olacak. Kocasinan, herkesin imreneceği ve yaşamak istediği bir bölge haline gelecek.” ifadelerini kullandı.

>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!