Kocasinan çölyak hastalarını yalnız bırakmadı

Kocasinan çölyak hastalarını yalnız bırakmadı

Kocasinan Belediyesi, bazı besinlerin içinde bulunan ‘gluten’e hassasiyet geliştirdikleri için ‘çölyak’ hastalığına yakalanan vatandaşlara, glutensiz gıda paketleri dağıtmayı sürdürüyor.

2017 yılında meclis toplantısında aldıkları karar doğrultusunda, 4 yıldan bu yana glutensiz ürün dağıtmaya devam ettiklerini söyleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Bizim için bir işin yapılmış olması, sadece o bölgedeki insanlar tarafından beğenilmesi, kabul görmesi işin doğru olduğu noktasında elbette ki önemlidir. Ancak sadece yerelde kalmayarak, Türkiye’de birçok belediyenin çölyaklı ailelere yönelik bir çalışma içerisinde bulunması daha da önemlidir.

Bilindiği üzere; 2017 yılında meclis toplantımızda aldığımız karar doğrultusunda, 4 yıldır glutensiz ürün paketi ile çölyaklı ailelere destek oluyoruz. Yapmış olduğumuz bu destekler, her geçen gün artarak devam ediyor. Kocasinan Belediyesi olarak alerjik hassasiyeti bulunan hemşerilerimize destek oluyor ve özel olarak hazırlamış olduğumuz glutensiz ürün paketlerini çölyaklı ailelere düzenli olarak ulaştırıyoruz.” dedi.


Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!