“Kovid-19 meslek hastalığı sayılsın”

“Kovid-19 meslek hastalığı sayılsın”

Fransa’da olduğu gibi Türkiye’de de Kovid-19’un meslek hastalığı sayılması gerektiğini söyleyen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, konuya dair verdikleri kanun teklifinin reddedildiğini ifade etti.

“ASİSTAN DOKTORLAR KÖLE GİBİ ÇALIŞIYOR”

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının sorunlarını TBMM gündemine taşıyan Arık, pandemi yoğunluğunun üzerine şiddete karşı mücadele etmek zorunda kalan sağlık çalışanları için, Kovid-19’un meslek hastalığı sayılmasının hayatî önem taşıdığını ifade etti.

“ÖZLÜK HAKLARI KALICI OLARAK İYİLEŞTİRİLMELİ”

CHP olarak konuyla ilgili verdikleri kanun teklifinin reddedildiğini belirten Arık, sağlık çalışanlarının özlük haklarındaki sorunlara da acil iyileştirilme getirilmesi gerektiğini dile getirdi. Arık, “Sağlık çalışanları personel maaşları yöneticilerin insafıyla 3 kalemde değil, insanlık onuruna yakışacak şekilde tek kalem olarak belirlenerek, genel bütçeden ödenmeli ve gelirlerinin tamamı emekliliğe yansıtılmalıdır. Bu süreçte en yakınlarının cenazesine katılamayan sağlık çalışanları var. İstifa, izin gibi birçok hakları ellerinden alınan sağlık çalışanlarının sesini artık duyun ve Anayasal hakları olan istifa haklarını tanıyın.” dedi.

>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!