“Ne Ankara’da ne de İstanbul’da daha taş üstüne taş koymadılar”

“Ne Ankara’da ne de İstanbul’da daha taş üstüne taş koymadılar”

Katıldığı bir televizyon programında CHP’li belediyelerle ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Çünkü şu ana kadar ne Ankara’da ne de İstanbul’da daha taş üstüne taş koymadılar. Yaptıkları tek şey algı operasyonu.” dedi.

İki yılda CHP’li Büyükşehir Belediyeleri’nin ciddi bir borçlanma yaptığını belirten Özhaseki, “25 yıllık bizim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yaptığımız toplam borçlanma 23 milyar lira. Fakat 2 yılda CHP Belediyesi’nin yaptığı borçlanma 15,5 milyar lira. Gelecek sene bir kuruş borç alamaz duruma gelinmiş.” diye konuştu.

“EMEK KIYIMI YAPTILAR”

CHP’li adayların seçim öncesi işçi çıkarmayacağını söylemesine rağmen ciddi bir emekçi kıyımı yapıldığını söyleyen Özhaseki, “Bakın seçim öncesinde ayrıca ‘Biz işçi çıkarmayacağız, işçiyi çıkaran namussuzdur, şerefsizdir’ gibi laflar ettiler. Ama İstanbul’da işten atılan kişi sayısı 11 bin 706 kişi. Çok fazla çalışan vardı, bütçe yetmiyordu derseniz de öyle değil. Tam 18 bin kişiyi de burada işe aldılar. Hem de kendi aralarında paylaşarak CHP’ye şu kadar İP’e bu kadar diyerek.” dedi.

“YALANLARINI YÜZLERINE VURACAĞIZ”

Artık CHP’ye karşı daha ciddi bir muhalefet yapılacağını ifade eden Özhaseki, “2 sene ciddi bir süre. Bu süreye bakıp bundan sonra neler yapabilecekleri hakkında bir kanaat bizde de oluştu. İş yapmaya niyetleri olmadığını şu andan itibaren gördük. Bu gördüklerimizi de önümüzdeki aydan itibaren paylaşmaya başlayacağız. Tek taktiğimiz de şu; doğruları söyleyeceğiz. Bunlar gibi iftira etmeyeceğiz, yalan söylemeyeceğiz. Seçim öncesi söyleyip sonra yapmadıkları her şeyi de tek tek söyleyeceğiz. Bize mani oluyorlar yalanlarını yüzlerine vuracağız.” ifadelerini kullandı.

>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!