“Nefes kredisi iş dünyası için hayatî”

“Nefes kredisi iş dünyası için hayatî”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, ‘nefes kredisi’nin iş dünyası için hayatî öneme sahip olduğunu ifade etti.

Nursaçan, yaptığı yazılı açıklamada, Nefes Kredisi’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle uygulanan tedbirlerde KOBİ’ler için gerçekten nefes olacağına inandığını vurguladı.

ÜST SINIR 200 BİN TL

Nefes Kredisi’nin bu zorlu süreçte önemli katkılar sağlayacağını aktaran Nursaçan, şunları kaydetti: “Kredinin zamanlaması, miktarı ve faizi ekonomi yönetiminin reel ekonomiye ve üretime odaklandığını gösteriyor. KOBİ’lerimiz rahat bir nefes alacak. İnşallah yeni kaynaklarla daha geniş kitlelere, daha büyük miktarlarla desteklerin süreceğine inanıyorum. Bu krediyi hazırlayan ekonomi yönetimine ve hayata geçirenlere KOBİ’lerimiz adına şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Kredinin faiz oranı yıllık yüzde 17,5 ve piyasa faizinin altında. 6 ayda bir ödemesiz döneme sahip. Üst sınırı ise 200 bin lira. Bu krediden faydalanma şartları da oldukça net. Bize göre, bu kredinin en kıymetli tarafı, kapanmayla iyice sıkışan KOBİ’leri rahatlatacak olması. Reel ekonomi ve üretimin kılcal damarları olan KOBİ’lerimizin desteklenmesinin ekonomimiz için hayati öneme sahip olduğu kanaatindeyiz.”

>>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!