Özhaseki çiftçinin sorunlarının çözülmesine ön ayak olacak

Özhaseki çiftçinin sorunlarının çözülmesine ön ayak olacak

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kayseri Ziraat Odası İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdülkadir Güneş ve beraberindeki Akkışla, İncesu, Sarıoğlan, Sarız, Yahyalı ve Yeşilhisar Ziraat Oda Başkanları ile bir araya gelerek Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret etti.

Özhaseki toplantıda kuraklıktan etkilenen çiftçilerin durumlarını, tarımsal sulamada kullanılan elektrik sorunlarını ve çiftçinin elinde kalan elmalarla ilgili taleplerini dinledi. Bu talepler doğrultusunda neler yapabileceklerinin tartışıldığı toplantı sonrası Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi arayıp randevu alan Özhaseki, Ziraat Oda Başkanlarını; Tarım ve Orman Bakanı ile buluşturdu.

Kayserili çiftçilerin durumlarını Bakan Pakdemirli’ye direkt olarak iletme imkânı bulan Ziraat Oda Başkanları, kendileriyle ilgilenen Bakan Pakdemirli’ye ve sorunların çözümü için vakit kaybetmeden bu görüşmeyi sağlayan Özhaseki’ye teşekkürlerini sundular.

Ayrıca Özhaseki, geçtiğimiz günlerde çiftçilerin ellerinde kalan patates ve soğanların AK Partili Belediyeler ve akabinde devlet tarafından satın alınıp vatandaşlara dağıtılmasından doğan memnuniyet sebebiyle çok mutlu olduklarını ifade etti.

>>>Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!