Şaka değil, Başkan Büyükkılıç

Şaka değil, Başkan Büyükkılıç

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KASKİ’nin 2021 yılı yatırım ve koordinasyon sunumunda içmesuyu arızası başvurusu yapan vatandaşları telefonla aradı. Bir vatandaş bunun telefon şakası olduğunu düşününce, Başkan Büyükkılıç’ı görüntülü aradı.

Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Genel Sekreter Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Serdar Öztürk ve Bayar Özsoy ile birlikte KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir de bulundu.

KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir’in yaptığı sunumun ardından Talas raylı sistem hattı yağmursuyu kısmi şebeke projesi, Bölge Hastanesi raylı sistem hattı içmesuyu deplase inşaatı gibi önemli çalışmalar ve arıtma tesislerinin son durumu da masaya yatırıldı.

KASKİ’YE BAŞVURAN VATANDAŞLARA SÜRPRİZ TELEFON

Başkan Büyükkılıç, KASKİ ile ilgili çalışmaların dijital ortamda kayıt altına alındığı sistemin anlatıldığı sırada, vatandaşları sürpriz bir şekilde telefonla arayarak, memnuniyetlerini sordu.

Büyükkılıç, İncesu Saraycık’ta boru patlaması sonucu oluşan arıza ile ilgili başvuruda bulunan Hacı Bekir Karasu isimli vatandaşı da aradı. Karasu’nun telefon şakası olduğunu düşünmesi üzerine Başkan Büyükkılıç görüntülü aramayı teklif etti.

Yapılan görüntülü görüşmede Başkan Büyükkılıç, Karasu’nun Ramazan ayını kutlayarak, su arızasının yapılıp yapılmadığını sordu. Başkan Büyükkılıç’ı karşısında gören ve şaşkınlığını gizleyemeyen Karasu, “Başkanım buyurun, Allah razı olsun. Arızayı bildirdikten sonra 1 saat sürmeden geldiler, arızayı çözdüler” diyerek, memnuniyetini dile getirdi.

“HEM VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR, HEM DE İSRAFA FIRSAT VERMİYORUZ”

Büyükkılıç, toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Bu çalışmalar ile vatandaşlarımıza hem hizmet kalitesini, hem de hizmetin zamanında kendileriyle buluşmasını sağlayacağız. Gayretli çalışmalardan dolayı böyle bir algı ve böyle bir realite ortaya çıkmış oldu. KASKİ’mizin çok değerli genel müdürüne ve kıymetli ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

>>Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!