Samsun başardı, Kayseri ne yapacak?

Samsun başardı, Kayseri ne yapacak?

Kayseri ile birlikte Samsun ve Bursa’da Türk Telekom Bölge Müdürlükleri kapatılacak. Ancak Samsun, milletvekillerinin baskısı ile kararı geri çevirdi. Şimdi, Kayseri’nin durumunun ne olacağı merakla bekleniyor?

Kayseri’deki Türk Telekom Bölge Müdürlüğü kapatılarak, İl Müdürlüğü’ne çevrilecek. Kayseri ise Adana Bölge Müdürlüğü’ne bağlanacak.

Alınan karara göre Türkiye’de sayısı 11 olan (İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Trabzon, Erzurum ve Siyarbakır) bölge müdürlüklerinin sayısı; Kayseri dışında Samsun ve Bursa’nın da bölge müdürlüklerinin iptal edilmesiyle 8’e düşürülecekti.

SAMSUN’DA KAMUOYU GALİP GELDİ

Ancak, dün akşam saatlerinde alınan kararın ardından, AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın yoğun gayretleriyle sosyal medya ve basın yoluyla kamuoyu oluşturulması üzerine, Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne bağlanmasına karar verilen Samsun için karar iptaline gidildi.
Buna göre şu anda Türkiye’de 9 Türk Telekom Bölge Müdürlüğü varlığını sürdürecek.

ADANA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE 12 İL BAĞLI OLACAK

Adana Bölge Müdürlüğü’ne bağlandıktan sonra, Bölge Müdürlüğü’ne bağlı iller ise şu şekilde olacak:
Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Malatya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Sivas, Mersin.

BÖLGE MÜDÜRÜ YILMAZ TOHUMOĞLU OLACAK

Adana Bölge Müdürlüğü’ne ise bundan 2 yıl önce Kayseri Bölge Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Yılmaz Tohumoğlu atanacak.

KAYSERİ BÖLGE MÜDÜRÜ EMEKLİ OLUYOR

Kayseri’de 1 buçuk yıldan bu yana vekaleten görevini yürüyen Mehmet İnal ise emekli olacak.
Öte yandan, emeklilik süresi gelenlerin emekliliğe zorlandığı iddiaları ise gerçeği yansıtmıyor. Bir süredir Türk Telekom, emeklilik süresi gelen personeline, 7 maaş ikramiye vererek zaten emekliliğe teşvik ediyordu.

ÇALIŞANLARIN DURUMU BELİRSİZ

Bölge Müdürlüklerinin statülerinin değişmesi ile çalışmaya devam edecek olan diğer personelin ise durumu henüz belirsiz.

Selma Kara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!