“Sanayiciler olarak hükûmetimizin ve milletimizin yanındayız”

“Sanayiciler olarak hükûmetimizin ve milletimizin yanındayız”

İhracatçı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İHSAD) Başkanı Tuncay Sabuncu, artan döviz kuruna rağmen, hükûmete tam destek vereceklerini ve kazançlarıyla milletin yanında olacaklarını ifade etti.

“GEREKİRSE MİLLÎ SEFERBERLİK BAŞLATIRIZ”

Döviz kurlarının artışıyla ilgili açıklamada bulunan İHSAD Başkanı Tuncay Sabuncu, sanayiciler olarak hükumetin alacağı kararlara tam destek olacaklarını ifade etti. Bu süreçte gerekiyorsa millî seferberlik başlatacaklarını kaydeden Sabuncu, “Vatanseverlik sözle olmuyor. Neyimiz varsa vatanımıza, milletimize feda olsun. Bizler krizden menfaat umanlara karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği hedefler doğrultusunda daha çok üretip daha çok ihracat yaparak sonuna kadar milletimizin ve hükûmetimizin yanında olacağız.” dedi.

“FIRSATÇILARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Bazı kesimlerin, döviz kurunun artışını fırsat bilerek vatanı bölmek için zaman kaybetmeden propagandaya başladığını belirten Sabuncu, “Bizler sanayiciler olarak buna fırsat vermeyeceğiz. ‘Sanayicisiniz elinizden ne gelir, zaten pandemi dönemindeyiz.’ diyen olabilir. Bizler, bu ülke varsa var olacağımızın bilincindeyiz. Karınca misalî, elimizden ne gelirse o desteği sunarız. En azından safımız belli olur.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!