“Seçim günü belli”

“Seçim günü belli”

Kayseri’de bazı açılış programlarına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, erken seçim tartışmalarına noktayı koydu. Özhaseki, “Seçim belediyelerde 5 sene, genel seçimlerin de zamanı belli. O gün geldiğinde yapılacak.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Kayseri’de bir iş yeri açılışı ile Yahyalı Kapalı Pazar Yeri açılışına katıldı. Özhaseki, açılışların ardından 75 Yataklı Yahyalı Devlet Hastanesi İnşaatı incelemelerde bulundu. Özhaseki’ye Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve ilçe belediye başkanları eşlik etti.


“ÇIKARCILIKTIR, İSTİSMARDIR”


Açılışların ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özhaseki, muhalefetin erken seçim söylemlerine ilişkin, “Seçim belediyelerde 5 sene, genel seçimlerin de zamanı belli. O gün geldiğinde yapılacak.” dedi. Erken seçim tartışmalarını çıkarcılık olarak değerlendiren Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Muhalefet neden böyle birdenbire iştahlandı, büyük bir öz güven patlamasıyla bunları söylüyor biliyor musunuz? Pandemide tüm dünya sıkıştı. Türkiye’de tabi bazı sektörlerde daralmışlık var. Küçük esnaf arkadaşlarımızın işlerinde biraz durağanlık yaşandı. Hizmet sektöründe biraz sıkıntılar var. Bu konuları istismar ederek ‘bir şeyler çıkartabilir miyiz?’ düşüncesindeler. Bir çıkarcılık, bundan başka bir şey değil.”


“KILIÇDAROĞLU SGK’SI OLSAYDI HİNDİSTAN’A DÖNERDİK”

AK Parti olarak pandemi sürecini başarıyla yürüttüklerinin altını çizen Özhaseki, bu başarıdaki en büyük payın Şehir Hastaneleri ve değiştirilen sağlık sisteminde olduğunu ifade etti. Özhaseki, “Pandemi süreci 1 buçuk sene oldu sağlık açısından baktığımız zaman altyapısını tamamlamış bir ülke, insanlar toplu ölmediler. Herkesin tedavisine koştu. Şehir Hastanesinde ben de kaldım. Herkes bir kuruş ödemeden tedavi oldu. Eskiden insanların eczanelerden boynu bükük çıktıklarını hatırlarım. İlaç parası veremezlerdi. Kılıçdaroğlu’nun SGK Genel Müdürlüğü yaptığı dönem gibi olsaydı solun ya da sağın karışık koalisyon günlerindeki gibi dönemde pandemi yaşanmış olsaydı Hindistan’a dönerdik.” dedi.


“YALANLARINA DEVAM EDİYOR”


Türkiye ekonomisinin, pandemiye rağmen büyümede dünya ikincisi olduğunu vurgulayan Özhaseki, yaşanan ufak tefek sorunların da en kısa sürede güçlü hükümet idaresiyle aşılacağına dikkat çekti. Muhalefetin, pandemi dönemindeki ekonomiyi siyaset malzemesi haline getirdiğini söyleyen Özhaseki, “Kılıçdaroğlu buradan bir şey çıkartabilir miyiz düşüncesinde. Yine altını çize çize söylüyorum, beni dava etsin, mahkemeye versin diye söylüyorum. Yalanlarına devam ediyor. Durmadan yalan söylemeye devam ediyor. Bir de Meclis Başkanımıza ‘şu kadar parayı sen mi aldın’ vesaire… Bu ne ahlaksızlıktır. Böyle bir şerefsizlik varsa ortada kalmasın. Böyle biri varsa bilmiyoruz ki. Bu, Meclis Başkanı’na, namuslu birine söylenebilir mi? Aynı yalanı 10 sene önce benim için de yaptı. Bunların senaryoları devam ediyor. İYİ Parti’de de senaryo devam ediyor. Her hafta bir konu mankeni buluyorlar. Mesela adam, ‘öldük, bittik’ diyor, ertesi gün adamın lüks ve sefa içinde viski içerken resimleri çıkıyor, lüks bir aracın önünde fotoğrafları çıkıyor. Onların da üzerinde bir sıkışmışlık var, bunu aşmaya çalışıyorlar. Nedir onların sıkışmışlığı? Bir taraftan kan emici bir terör örgütü var, ülkeyi bölmeye çalışan lanet bir örgüt var. Bunun da siyasi uzantısı Meclis’te oturuyor. Onlarla beraberler. Bunun hesabını versinler, veremiyorlar. Diğer taraftan İstanbul İl Başkanları dahil birçoğunun üzerinde ‘FETÖ’cü’ diye suçlama var. ‘Buna cevap verin’ diyorlar, cevap veremiyorlar. Bütün bunları millet görüyor. Biraz sabretsinler. Zaten sırtları yerden kalkmıyor, tuş oluyorlar her seçimde, iki sene sonra yine aynı akıbet arkadaşları bekliyor.” ifadelerini kullandı.
Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi’nin Yahyalı’da ki yatırımlarıyla ilgili olarak ise, “Geçen sene geldiğimiz zaman ‘Memduh Abi burada asfaltlar varmış’ dedim, Allah razı olsun kırmadı 3 gün sonra geldi ‘bismillah’ dedi, asfaltları yaptı. Büyükşehir Belediyesi’ne gelmeden önce dedim ki Büyükşehir Belediyemizin kesesinden ne çıkmış, ne harcamışız dedim. Su ve kanal işi nankör bir iştir, bugün yapılır, herkese eziyeti olur, toz toprak olur, kimse anlamaz, yarın bir gün kapanınca da görünmez zaten. Su, kanal, arıtma gibi işlere 83 milyon lira harcamışlar. Yine sordum üst yapı itibariyle ilçe, çevresindeki beldelere, köylere ‘132 milyon lira’ dediler. Arkadaşlar 212 milyon TL para harcanmış, demek ki birlikte rahmet var, birlikte bereket var, Allah ayırmasın.” diye konuştu.

“YAHYALI’YA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”


Başkan Büyükkılıç, Fen İşleri, Kırsal Hizmetler, Tarımsal Hizmetler, KASKİ, KCETAŞ ve Kayserigaz tarafından Yahyalı’ya büyük yatırımlar yaptığını belirterek, “Elbette yapılan çalışmalarda eksiklerimiz olabilir, daha fazla beklentiniz olabilir, bunların farkındayız. Yapılanlara teşekkür edeceğiz, daha fazlasını isteyeceğiz, bu sizin en doğal hakkınız, çünkü siz yıllardır bizlere sahip çıktınız, bizlerin anlayışına, felsefesine sahip çıktınız, her zaman bizi bağrınıza bastınız, anlayışınız anlayışımız oldu. Bizler icra makamındayız, icra makamı az konuşur, çok iş yapar. Bu anlayışta yatırımlarımız devam edecek.” dedi.
Yahyalı Belediye Başkanı Öztürk de elmanın, kirazın, çileğin, madenin, enerjinin, şelalelerin ve ormanın diyarı turizm ilçesinde görev yapmaktan onur ve gurur duyduğunu ifade etti. Öztürk, Kapalı Pazar Yeri’nin belediyeye bütçesinin 3 milyon TL, yeni araçların da 2 milyon 530 bin TL olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından dualarla kapalı pazar yeri açılışı yapıldı. Açılış sonrası protokol, pazar yeri gezerek, esnafa hayırlı, bereketli işler diledi. Ardından heyet, 75 yataklı Yahyalı Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!