Tarımın elçileri Büyükkılıç’a teşekkür etti

Tarımın elçileri Büyükkılıç’a teşekkür etti

Kayseri’de 8 ilçenin ziraat odası başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a tarım ve hayvancılığa verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunarak, plaket takdim etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş, İncesu Ziraat Odası Başkanı Yaşar Karaçavuş, Yeşilhisar Ziraat Odası Başkanı Süleyman Şen, Yahyalı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Genç, Sarıoğlan Ziraat Odası Başkanı Kazım Güneri, Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sedat Eraslan, Sarız Ziraat Odası Başkanı Mehmet Erkek ve Pınarbaşı Ziraat Odası Başkanı Mesut Mucuk’u Başkanlık Toplantı Salonu’nda kabul etti.

“BİZİM İMKÂNLARIMIZ SİZİN İMKÂNLARINIZ”

Salgınla birlikte üretimin öneminin farkına vardıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, şimdiye kadar çiftçilerin kullanımı için 69 adet makine, teçhizat desteğinin yanı sıra tohum ve sulama desteği verildiğini belirterek, “Bizim imkânlarımız sizin imkânlarınızdır. Bundan emin olunuz. Biz ayrıştırmayız, ötekileştirmeyiz. Asıl olan birlik beraberlik içerisinde olmak. Bugüne kadar da bununla ilgili bir problem yaşamadık.” dedi.

TARIM VE HAYVANCILIĞA DESTEK DEVAM EDECEK

Tarım ve hayvancılığa verilen desteklerin devam edeceğini söyleyen Büyükkılıç, “Bu sene tohum yardımı da yapacağız, hayvancılığa da gerekli desteği vereceğiz, yayla yolları ile ilgili gerekli çalışmaları yapacağız, sulama ile ilgili çalışmalarımızı yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Sizlerin önerileri bizim için önemli. Siz işin sahasında olayın içindesiniz, biz size rağmen değil, sizlerle birlikte bir şeyler yapmak mecburiyetindeyiz. Biz bu anlayıştayız, ayrı ayrı hepinize teşekkür ediyorum. Ay yıldızlı Türk bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, devletimize, dinimize, inancımıza inşallah sahip çıkanlardan olmaya devam edelim.” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZA DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ”

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş de ziyarette yaptığı konuşmada, “Biz üreticiler olarak yalnız bu işlerin içerisinden çıkamayız, üreteceksek hep birlikte üretmemiz lazım. Üretimin pandemi döneminde çok kıymeti var. Şehrimizde hatırı sayılır bir hayvancılık var. Hatırı sayılır bir tarım var. Kabak çekirdeği, ay çekirdeği, nohut, mercimek, diğer ürünlerde üretimimiz var. Şeker pancarımız var. Hep birlikte olursak şehrimiz tarım ve hayvancılık konusunda daha iyi olur. Bütün hizmetlerinizden dolayı, bize vermiş olduğunuz destekten dolayı, size ve ekibinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

>>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!