Yahyalı Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi sevinci

Yahyalı Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi sevinci

Yahyalı Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesi arasında kadrolu işçilere yönelik toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, Yahyalı Belediyesi’yle 2 yıldan bu yana toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını hatırlatarak, yetkililere teşekkür etti.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ise, 3 yıllığına imzalayacakları sözleşmeye dair şunları söyledi: “Yahyalı’da ve ülkemizde birçok belediyemiz Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi hizmet belediyeciliği ve gönül belediyeciliği yapıyor. Hizmet-İş Sendikası’nın da her zaman hizmeti ön planda tuttuklarını iyi biliyorum. Sendikamız ile Kocasinan Belediyesi’nden başlayan köklü bir geçmişimiz var. Bugün emeği ve hizmeti ön planda tutmuş bir sendikamız ile 3 yıllık bir sözleşmeye imza atacağız. Toplu İş Sözleşmesi belediyemizde çalışan 8 kadrolu işçimize hayırlı olsun. Rabbim ağız tadıyla yedirsin. Belediyemiz imkânları ölçüsünde işçilerimize katkı sağladık. İşçilerimize çok daha fazlasını vermeyi gönül ister ama dengede tutmak zorundayız. Bu bizim görevimiz. Hem alırken hem de verirken ilçemizin menfaatlerini düşünüyoruz. Gece-gündüz, sıcak-soğuk demeden çalışarak evlerine helal kazançlarını götüren işçilerimize teşekkür ediyorum.”

>>>>>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!