YRP Kayseri “Yetmez ama EVET” dedi

YRP Kayseri “Yetmez ama EVET” dedi

Yeniden Refah Partisi (YRP) İl Başkanı Önder Narin, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine ilişkin yazılı açıklamasında, “Aile yapımızın temeline konmuş dinamit olan İstanbul Sözleşmesinin iptali kararını tüm gücümüzle destekliyor emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yetmez ama evet.” dedi.

“KADINI KORUSAYDI CİNAYETLER ARTMAZDI

“Konuyla ilgili açıklamasında Narin, İstanbul Sözleşmesinin, aileyi ve kadını korumadığı gibi aile yapısını ve toplum ahlakını tahrip ettiğini savundu. “Kimilerinin savunduğu gibi kadınlarımızı koruyor olsaydı son 10 yıldır giderek artan kadın cinayetleri olmazdı.” diyen Narin, Türk milletinin aile yapısına, kendi toplum ahlâkı ve düzenine uygun bir sözleşmenin uygulanması gerektiğini ifade etti.

“KÜLTÜR TRANSFERİYDİ”

İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını, ‘kültür transferi’ olarak tanımlayan Narin, uygulamayla birlikte yozlaşma sürecine girildiğini ve Türk kadının özünden uzaklaştığını da savundu. Narin, “İstanbul Sözleşmesiyle paralel çıkartılan yasalar İstanbul Sözleşmesiyle beraber çöpe atılmadığı müddetçe özümüze dönüş tam manasıyla gerçekleşmeyecektir. Genel Başkanımızın önderliğinde yıllardır ülkemizin değişik bölgelerinde meydanlarda sesimiz kısılana kadar İstanbul Sözleşmesine Hayır diye eylemler yaptık. Şimdi geldiğimiz nokta sevindiricidir. Yanlıştan geçte olsa dönülmüştür. Geri adım atmadan daha da ileriye gidilmeli zina tekrardan suç sayılmalı LGBT dernekleri kapatılmalı, ahlak erozyonunun önüne geçilmelidir.” dedi.

ÖNCE AYASOFYA, ŞİMDİ İSTANBUL SÖZLEŞMESİ…

Uygulanan millî ve yerli siyaset anlayışının sonucunda önce Ayasofya’nın ibadete açıldığını, ardından İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edildiğini kaydeden Narin, “Sırada ise borç faiz beton ekonomisi yerine üretim odaklı tam bağımsız yerli ve milli ekonomi modeline geçmek vardır. Bizler diyoruz ki ülkemizin menfaatine olan işleri biz iktidara gelelim de sadece biz yapalım değil yapılsın da kim yaparsa yapsın bizde destek olalım diyoruz. Bizim siyaset anlayışımızda rant , koltuk , mevki hevesi değil güçlü Türkiye özlemi vardır.” diye konuştu.

“GEÇ DE OLSA YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ”

Narin, “Yanlıştan dönüş olan bu kararı alan Cumhurbaşkanımıza , yıllardır iptalini savunan Genel Başkanımız Dr Fatih Erbakan a ve bu uğurda emek veren herkese şahsım ve il Başkanlığım adına teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!