Gönüllü Kültür Kuruluşları Ramazan’da durmadı

Gönüllü Kültür Kuruluşları Ramazan’da durmadı

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkanı Ahmet Taş, yazılı açıklamasında Ramazan ayında yürüttükleri yardım faaliyetlerini ve İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını değerlendirdi.

Başkan Ahmet Taş, yazılı açıklamasında Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları ve bağlı kuruluşlar aracılığıyla Ramazan ayı boyunca yardım faaliyetleri yaptıklarını belirterek, katkı sağlayan kuruluşlara teşekkür etti.

“SALDIRILAR KATLİAMA DÖNÜŞTÜ”

İsrail’in bu Razaman’da da Filistinli Müslümanlara zulmetmeye devam ettiğini dile getiren Taş, Ramazan’ın ilk gününden itibaren başlayan saldırıların katliama dönüştüğünü ifade etti.

Başkan Taş, “Tüm dünyanın gözü önünde ve insan haklarından nasibini almamış başta ABD olmak üzere, emperyalistlerin seyrederek ve cani İsrail’e destek vererek onay verdiği saldırılarda, bugüne kadar çoğunluğu çocuk ve kadın olmak üzere, 250’ye yakın masum sivil hayatını kaybetti, bine yakın sivil de yaralandı. Gazze Harabe ve yaşanamaz bir bölge haline geldi.” dedi.

Filistin ve Gazze’de İsrail’in insanlık dışı saldırılarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve Filistin halkına başsağlığı dileyen Taş, Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak saldırıları lanetlediklerini belirtti.

Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!