Kayseri Türküleri Yarışması ödül töreni yapıldı

Kayseri Türküleri Yarışması ödül töreni yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kayseri türkülerini gelecek nesillere aktarmak için 8-16 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen ‘Kayseri Türküleri Yarışması Ödül Töreni’ yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen Kayseri Türküleri Yarışması Ödül Töreni’ne Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, sanatçı Namık Kemal Bilgin, yarışmacı çocuklar ile aileleri katıldı.

Törende dereceye giren Özgür Akar, Hatice Kübra Herdem, Berivan Kaya, Hatice Berra Arslantaş, Armağansu Ateş ve İpek Boyarbay enstrümanlarıyla birlikte Kayseri türkülerini seslendirerek, mini konser verdiler.

“KÜLTÜR-SANAT FAALİYETLERİNİN ÇITASINI YÜKSELTİYORUZ”

Törende konuşan Başkan Büyükkılıç, mazerete sığınmadan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin birimleri tarafından değişik etkinlikler yaparak, toplumda gönüllerde yer etmeye ve etkinlikleri sanatseverlerle buluşturmaya gayret ettiklerini belirterek, “Tüm birimlerimi tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Tabi jürimizin yaptığı çalışmaları takdirle karşılıyoruz, aslında jüride ben de olmalıydım diye gönlümden geçmiyor değil.” dedi. Ayrıca bilim, kültür, sanat ve edebiyat faaliyetlerinin çıtasını yükselterek sürekli hale getirilen yarışmalar ve sergiler ile hem değerlere sahip çıktıklarını hem de çocukların ve gençlerin gelişimine katkıda bulunduklarını vurgulayan Büyükkılıç, Kayseri’de Kültür Bakanlığı’na bağlı tiyatro müdürlüğünün kurulmasını sağlayarak önemli bir başka etkinliğe imza attıklarını anımsattı.

Konuşmaların ardından Başkan Büyükkılıç ile Genel Sekreter Yardımcısı Öztürk, dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

>>Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!