İYİ Partili Ataş: “Atı alan Üsküdar’ı geçti”

İYİ Partili Ataş: “Atı alan Üsküdar’ı geçti”

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınmadan önce, biri ya da birileri tarafından, piyasadan 450 milyon dolar toplandığına dair, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi.

“GÖREVDEN ALINACAĞI BİLİNİYORDU”

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Merkez Bankasında yaşanan görevden alma süreci ile ilgili kamuoyunda konuşulan iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na (TBMM) Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan tarafından cevaplandırılması istemiyle soru önergesi veren Ataş, Merkez Bankası başkanının görevden alınmasının dövizde yükselişe sebep olacağının bilinen bir gerçek olduğuna dikkat çekti ve “Kimler bu görevden almayı biliyordu ve kimler piyasada dolar topladı?” diye sordu.

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan’dan şu sorularına yanıt istedi: Merkez Bankası başkanının görevden alınması ile başlayan kurdaki dalgalanmada kimler döviz satın alarak krizi fırsata çevirmiştir? 19.03.2021 günü kimler, hangi miktarda döviz alımı yapmıştır? Bu kişilerin tespiti yapılıp haklarında işlem yapılacak mıdır?

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!