Kazım Yücel arsa mağdurlarını dinledi

Kazım Yücel arsa mağdurlarını dinledi

İYİ Partili Kazım Yücel, Köşk Mahallesinde 16 yıl önce arsalarını müteahhite verip de evlerini alamayan 102 hissedarı dinledi.

Köşk Mahallesinde 102 hissedar bundan tam 16 yıl önce arsalarını daire karşılığında bir müteahhite verdi. Arsalarının yerine konutların yapılıp satılmasına rağmen arsa sahipleri evlerine kavuşamadı. 32 bin 500 metrekare alanın hissedarları, bu durumu protesto etmek için Köşk Mahallesinde bir araya geldi. İyi Partili Kazım Yücel de hissedarların yanına gelerek vatandaşları dinledi. Kazım Yücel’e konuşan arsa sahipleri dişlerinden ve tırnaklarından artırıp aldıkları arsalar nedeniyle kandırıldıklarını ve mağdur edildiklerini söylediler.

“BU TÜRKİYE’NİN SORUNU”

Konuyla ilgili açıklama yapan Yücel, bu durumun benzerinin çok sayıda yerde yaşandığını söyledi. Yaşananların neredeyse Türkiye gerçeği haline geldiğini söyleyen Yücel, “Kayseri’de arsa toplamak ve belediyeye arsa sahibi gibi gitmek, belediyelerle bu arsaları görüşmek bazı arkadaşlarımızın mesleği haline geldi. Aslında bunlar doğru yapıyorlar. 300-,400 metrekare arsası olanlar belediyeye gidip de inşaat ruhsatı alamaz. Burada da 32 Bin 500 metrekare arsada hissesi olan arkadaşlar bir şekliyle bu arsaları toplayanlara vekalet vermişler. Arsa sahipleri verdikleri vekaletin içeriğine de bakmamışlar. O gün arsayı toplayan kişinin görüntüsüne itibar edip müteahhitte inanmışlar. İçeriğine bakmadan verdikleri vekalet ile bir takım kişileri yetkili kılmışlar. Yetkiyi alan arkadaşlar ise içerisine ne yazdılarsa kendilerine ait alanlara konut yapıp satmışlar, arsa sahiplerinde başka alanları gösterip sizin yeriniz burası demişler. Arsa sahipleri ise konuyu fark edip belediye ve valiliğe gittiklerinde ise iş işten geçmiş. Gelinen noktada arsasını veren vatandaşlarımız mağdur olmuş ve evsiz kalmış. Arsa sahiplerinin alın terleriyle aldıkları arsaları bazı açıkgöz müteahhitler göz göre göre kullanmışlar. Burada mağduriyetlerin giderilmesi için Kayseri’deki akil insanların devreye girmesi ve bu sorunu bir şekilde çözmesi gerekir.” diye konuştu.

“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Yetkililere seslenen Yücel, “Sayın Valim Sayın Belediye Başkanım Sayın Cumhuriyet Savcım hakikaten bu mağduriyete bir müdahale de bulunun. Yanlış hesap Bağdat’tan döner. Varsa arsa sahiplerinin attığı imzada bir yanlışlık buna sizler müdahale olun ve gelip bu arsa sahiplerini dinleyin. Müteahhitleri ve arsa sahiplerini huzurunuza çağırın ve mağduriyeti giderin. Arsa sahiplerinin evlerinin yapılmasını sağlayın. Arsa sahipleri mağduriyetlerini bize bildirdi. Biz de gelip onları dinledik ve sorunlarının çözümü için elimizden ne geliyorsa onu yapmaya çalışacağız. Haklı olduklarını yerinde gördük. Lütfen Kayserimizin önde gelenleri bu soruna bir çözüm bulun. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!