Aşı çalışması kısa sürede bitecek

Aşı çalışması kısa sürede bitecek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile birlikte önce Erciyes Üniversitesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji ve Kemik iliği Nakli Hastanesi’nin (KANKA) inşaatında incelemelerde bulundu, ardından Erciyes Üniversitesi aşı çalışmalarını yerinde gördü.
Ziyaretlerine önce Erciyes Üniversitesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji ve Kemik iliği Nakli Hastanesi’nin (KANKA) inşaatını gezerek başlayan ve inşaat hakkında bilgi alan Başkan Büyükkılıç, Çocuk Hastanesi’nin dünyanın sayılı ve etkili merkezlerinden biri olacağını ifade etti.


“AŞI ÇALIŞMASI KISA SÜREDE BİTECEK”


Özhaseki ve Büyükkılıç beraberindekilerle birlikte daha sonra Erciyes Üniversitesi’ne giderek, Kovid-19 aşısı için çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’yi ve Erciyes Üniversitesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir’i ziyaret etti. Ziyarette aşı çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Büyükkılıç, “İnşallah çalışmalar mümkün olan en kısa sürede bitecek ve tüm izinler alınarak, yerli aşıda aşılama işlemine geçeceğiz.” diye konuştu.


Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!