Burası Kayseri’nin Wuhan’ı

Burası Kayseri’nin Wuhan’ı

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli’nin ilde en fazla vakanın görüldüğünü ifade ettiği Yahyalı ilçesinin Belediye Başkanı Esat Öztürk vatandaşları uyardı: “10 gün evden çıkmayın.”

Başkan Öztürk, ilçede Cuma günleri kurulan halk pazarında koronavirüs ile mücadele kapsamında denetim yaptı. Son günler vaka sayısında ciddi bir artışının yaşandığı ilçede, Yahyalı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından pazar yerine gelen vatandaşların alınan tedbirlere uymaları, maske, mesafe ve hijyen konusunda dikkatli olmaları için sürekli uyarılar yapıldı.

YAHYALI İÇİN 10 GÜN KRİTİK

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, burada yaptığı açıklamasında, “Kayseri ilçeleri içinde en fazla vaka Yahyalı’da. Bunun önüne geçebilmek için vatandaşlarımıza ikazlarda bulunuyoruz. Önümüzdeki 10 gün bizim için çok önemli. Vatandaşlarımız lütfen dikkatli olsunlar” dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUZ”

İlçede vaka sayılarının yükselmesinden, vatandaş kadar sağlık çalışanlarının da mağdur olduğunun altını çizen Öztürk, “Geçen aylarda ‘en düşük vaka sayısı’ ilçemizde görülürken, şimdi ‘en yüksek vaka sayısı’ ilçemizde görüldü. Bunun önüne geçebilmek için çeşitli mecraları kullanarak vatandaşlarımızı ikaz ediyoruz. Maalesef bizim için canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarımızı üzüyoruz. Biz, ilçemiz adına onlardan özür diliyoruz. Bunun önüne geçmek bizim elimizde. Vatandaşlarımız 10 gün boyunca ziyaretlerini durdursunlar. Lütfen evde kal, sağlıklı kal Yahyalı.” diye konuştu.

Kurumsal Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!