Kayseri’de aşılama 500 bine ulaştı

Kayseri’de aşılama 500 bine ulaştı

Kayseri’de aşılama rakamlarının 500 bine ulaştığını belirten İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Biontech aşısının, ilçelerde de olmak üzere 8 merkezde daha uygulanmaya başladığını söyledi.

8 MERKEZDE DAHA BİONTECH UYGULAMASI BAŞLADI

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) ziyaretinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Benli, ilde aşılama rakamlarının 500 bine ulaştığını belirtti. Söz konusu rakamı yukarı çekmek için gayret gösterdiklerini kaydeden Benli, halihazırda Kayseri’de birinci doz için yalnızca Biontech aşısı randevusunun alınabildiğini ifade etti. Şehir Hastanesi ve Devlet Hastanesi dışında 8 merkezde daha Biontech aşı uygulamasının başladığını söyleyen Benli, “İldem Semt Polikliniği, Erkilet Çocuk Hastanesi, Eskişehir Bağları İstikbâl ASM ve Kızıklı ASM’de de Biontech aşısı uygulaması başladı. Bunun dışında geçen haftadan itibaren Develi, Yahyalı, Bünyan ve Pınarbaşı’nda da Biontech uygulamasına başladık.” dedi.

GURBETÇİLER GELMEDEN AŞIYLA ÖNLEM ALINACAK


Yaz ayların gurbetçi akınına uğrayan Kayseri’de aşılama çalışmalarına hız verdiklerinin altını çizen Benli, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bilindiği üzere Kayseri bir gurbetçi şehri ve yaz aylarında gurbetçi sayısı artınca ziyaretler de artıyor. Bu kalabalıktaki bulaşı önlemek için çalışmalarımızı hızlandırdık. Şu andan itibaren aşılanmış kişi sayısını artırabilirsek, gurbetçiler gelmeden önce önemli oranda tedbir almış olacağız. Bu nedenle aşı hakkı gelmiş olan vatandaşlarımızı aşılarını olmaya davet ediyoruz. Çevrelerinde aşı hakkı bulunup da, aşı randevusu almayan kişiler olabilir, onlara da yardımcı olmamızın toplum sağlığı açısından önemli olduğunu belirtmek istiyorum.”

AŞIYLA AŞIYORUZ


Kayseri’de ‘Aşı ile Aşıyoruz’ adlı bir kampanya başlattıklarını dile getiren Benli, “Pandemiden çıkış yolu aşıdan geçiyor. Şu anda 55 yaş üstüne aşılama yapılıyor ama 1 Haziran’dan itibaren 50 yaştan itibaren aşılama hızı artacak. Vatandaşlarımızı el ele vererek pandemiyle mücadele için aşı olmaya çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.


>>>>Selma Kara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön!